logo

Pilne Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Telefoniczna Informacja Pacjenta 800-190-590 - tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem Zamknij

Dla świadczeniodawcy

Drukuj

e-WUŚ

Pilny komunikat dla świadczeniodawców i twórców oprogramowania, dotyczący zmiany certyfikatu dla serwera eWUŚ

16.09.2015

NFZ informuje, że w związku z wygaśnięciem 19 września br. ważności obecnego certyfikatu, w dniu 17 września nastąpi zmiana certyfikatu dla serwera https://ewus.nfz.gov.pl. W związku z powyższym należy przetestować aplikacje komunikujące się z usługą eWUŚ poprzez WebService w celu sprawdzenia, czy zostały wytworzone zgodnie ze standardem obsługującym nowy certyfikat.

 

Nowy certyfikat jest podpisany algorytmem SHA-2. Obsługa standardu SHA-1 zostanie wyłączona.

 

W razie konieczności prosimy o dostosowanie Państwa aplikacji do obowiązujących standardów w celu zapewnienia sprawnej obsługi świadczeniobiorców związanej z potwierdzaniem w systemie eWUŚ swoich uprawnień.

 

Testowe środowisko dostępne jest pod adresem: 194.50.61.204

 

W celu przetestowania komunikacji w środowisku testowym, może być konieczna modyfikacja pliku hosts po stronie klienta.

 

Komunikat na stronie Centrali NFZ

źródło - Departament Informatyki

Wszystkie aktualności