logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Życie po przeszczepie

Pacjenci edukują pacjentów i zachęcają do transplantacji

14.09.2017

Po raz pierwszy w Polsce osoby po transplantacji nerki będą zachęcać dializowanych pacjentów  do przeszczepu. Z inicjatywy Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek Szpitala Wojewódzkiego do Szczecina przyjedzie ponad 100 pacjentów dializowanych w 11 stacjach Województwa Zachodniopomorskiego. Konferencja „Przeszczepienie – nowe życie” odbędzie się w niedzielę, 17 września br. w godz. 13.00 – 18.00 w Szkole Salezjańskiej przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie. Zgodnie z powiedzeniem „traktuj dawców po królewsku”, pacjenci, którzy oddali innym swoją nerkę, przyjadą na spotkanie… limuzynami.

W czasie konferencji pacjenci będą mieli możliwość porozmawiania o wszystkich sprawach związanych z przeszczepianiem nerek, począwszy od wskazań i przeciwwskazań do transplantacji, problemach kwalifikacji i możliwych rozwiązaniach, zmianach w życiu, jakie niesie przeszczepienie nerki. Najważniejsze jest jednak to, że pacjenci którzy żyją z przeszczepioną nerką, opowiedzą o własnych doświadczeniach i przedstawią swoje historie. W spotkaniu wezmą udział lekarze z Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek SPWSZ, psycholodzy, dietetyk i ksiądz. Dla uczestników przygotowano degustację potraw w oparciu o zalecenia dietetyczne dla osób dializowanych.

Źródło: Szpital Wojewódzki w Szczecinie

Wszystkie aktualności