logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Dla pacjenta

W sobotę w południe rusza szczeciński XI Marsz Różowej Wstążki

14.10.2016

W sobotę 15 października 2016 roku, w samo południe, spod studia Telewizji Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego ruszy XI Marsz Różowej Wstążki.

Jego celem jest upowszechnienie świadomości, jak ważne są badania mammograficzne, które pozwalają na wczesne wykrycie zmian i szybkie podjęcie walki z rakiem piersi, a także zachęcenie do regularnych badań w tym zakresie. Uczestnicy marszu będą mogli zasięgnąć informacji na temat chorób nowotworowych i sposobów ich zapobiegania. Organizatorami akcji są m.in.: Stowarzyszenie Lions Club Szczecin Jantar i szczecińskie Amazonki.

Marsz przejdzie ulicami: Niedziałkowskiego – Aleja  Jana Pawła II – Plac Grunwaldzki – Aleja Jana Pawła II – Plac Lotników – Plac Żołnierza – Aleja Kwiatowa – Korsarzy – Zamek Książąt Pomorskich.

Wśród atrakcji przewidywany jest poczęstunek, konkursy i upominki. Ponadto uczestnicy będą mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze, sprawdzić wskaźnik BMI oraz skonsultować się z dietetykiem.

Paniom w wieku 50-69 lat przypominamy, że profilaktyczne badanie mammograficzne można wykonać co dwa lata  w ramach programu wczesnego wykrywania raka piersi, finansowanego prze NFZ.  

Zobacz więcej

 

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności