logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Strefa kobiet

Pomoc w ramach ustawy „Za życiem”

26.03.2018

W 2017 roku, w ramach ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, złożono w Szczecinie 46 wniosków o wypłatę świadczenia z tytułu przyjścia na świat żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

Świadczenie w wysokości 4 000 złotych jest jednorazowe. Wniosek o jego wypłatę należy złożyć w terminie 12 miesięcy od dnia urodzenia się dziecka. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (tj. pracującego w ramach umowy z NFZ), który posiada specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii.

Zobacz więcej:

 

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności