logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Strefa kobiet

W Szpitalu Klinicznym nr 2 na szczecińskich Pomorzanach uczą przyszłe mamy śpiewania kołysanek

09.06.2016

Szpital na Pomorzanach przyłączył się do ogólnopolskiego projektu "Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato". Polega on na uczeniu przyszłych i obecnych rodziców śpiewania kołysanek.

Badania potwierdzają, że dziecko zapamiętuje kołysankę, której słuchało jeszcze w łonie matki i reaguje na nią po przyjściu na świat. Agata Czekalińska, koordynatorka projektu przekonuje, że dzieci przy kołysankach szybciej się wyciszają, uczą się skupiać na głosie, co ułatwi im uważność i koncentrację w późniejszym wieku.

Pacjentki szpitala na Pomorzanach, przyszłe mamy, są pomysłem zauroczone. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się kilka razy w tygodniu, są profesjonalnie prowadzone przez nauczycielkę muzyki, a przyjść może na nie każda kobieta w ciąży.

Zobacz więcej

Radio Szczecin. Śpiewające przyszłe mamy w szpitalu na Pomorzanach [WIDEO, ZDJĘCIA]. 07.06.2016, otwórz link do informacji

Głos Szczeciński. Śpiewają do brzuszków. 09.06.2016, otworz link do informacji, pobierz artykuł

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności