logo

Pilne Czerwona strefa. Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie, Koszalinie i Pyrzycach Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Aby zdrowy uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć!

Nie lekceważ zębów mlecznych u dziecka. Ich przedwczesna utrata prowadzi do przykrych konsekwencji

26.07.2018

Do przedwczesnej utraty zębów mlecznych najczęściej dochodzi przez próchnicę wieku dziecięcego. Wczesna utrata pierwszych zębów wiąże się z poważnymi konsekwencjami: wadami wymowy, zahamowaniem wzrostu kości, niepotrzebnym bólem. Brak troski części rodziców o zęby mleczne dziecka wynika z błędnego przekonania, że skoro mleczaki i tak wypadną, to nie warto się nimi przejmować. Tymczasem próchnicę trzeba leczyć! Im wcześniej, tym lepiej. Jej powikłania wpływają na cały organizm, mogąc się przyczynić do poważnego pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. Nieleczona próchnica może się przenieść na zęby stałe.
Więcej o przyczynach i konsekwencjach przedwczesnej utraty mleczaków, a także o zapobieganiu próchnicy – w informacji na stronie internetowej RMF24, Twoje Zdrowie.

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności