logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Trwa Międzynarodowy Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

19.09.2017

W Polsce nowotwory głowy i szyi zajmują 6 miejsce pod względem częstotliwości występowania. Szacuje się, że w latach 2015-2025 ich liczba wzrośnie o 10%. Najczęściej są to nowotwory wargi, dna jamy ustnej, języka, migdałków, gardła, krtani, nosa, zatok przynosowych, tarczycy, skóry twarzy i szyi.

Celem ogólnopolskiego programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi jest poprawa świadomości społecznej i zachęcenie do wczesnej diagnostyki nowotworów.

Z programu mogą skorzystać osoby w wieku 40-65 lat, które przez ponad 3 tygodnie posiadają jeden z objawów niezwiązany z infekcją górnych dróg oddechowych: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenia lub czerwone/ białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwotok z nosa, problemy z przełykaniem (ból).

W naszym województwie bezpłatne badania laryngologiczne w ramach Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi można wykonać do środy (20.09.2017) w Zachodniopomorskim Centrum Słuchu i Mowy przy ul. Starzyńskiego w Szczecinie. Badania nie wymagają skierowania, jednak obowiązuje rejestracja pod telefonem: 91 455 33 00.

Zobacz więcej:

 Biuro Prasowe ZOW NFZ

 

Wszystkie aktualności