logo

Pilne Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Telefoniczna Informacja Pacjenta 800-190-590 - tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem Co musisz wiedzieć o koronawirusie. Podstawowe środki ochronne przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19 Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Unikalna metoda leczenia tętniaków w SPSK2 w Szczecinie

16.01.2019

Chirurdzy naczyniowi ze Szpitala Klinicznego nr 2 szczecińskich Pomorzanach leczą pacjentów unikalną w skali kraju metodą FEVAR, która polega na szybszy, tańszym i optymalnym leczeniu tętniaków piersiowo-brzusznych.

Technika FEVAR to dostosowanie stent-graftów do anatomii chorego, możliwe dzięki technologii wydruku 3D. Metoda została wprowadzona po raz pierwszy w Polsce  w listopadzie ubiegłego roku przez lekarzy z Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Angiologii SPSK Nr 2 w Szczecinie. Do tej pory Szpital przeprowadził trzy zabiegi z wykorzystaniem tej techniki.

Zobacz więcej:

 

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności