logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Co nowego w przychodniach, szpitalach

Minister Zdrowia prof. Marian Zembala zapowiedział utworzenie Narodowego Instytutu Raka

17.07.2015

Podczas pobytu 16 lipca w Szczecinie, Ministra Zdrowia prof. Marian Zembala zapowiedział powołanie Narodowego Instytutu Raka i przedstawił plan jego utworzenia. Minister podkreślił, że jest to jedno z działań, które umożliwi położenie większego nacisku na prewencję w onkologii.
Ponadto w ramach programu „Polaków zdrowia portret własny 2015", w Szpitalu Specjalistycznym w Zdunowie odbyło się spotkanie poświęcone chirurgii klatki piersiowej i jej roli w tworzeniu europejskich standardów walki z rakiem płuca, innowacyjnym metodom prewencji, diagnostyki i leczenia raka płuca, badaniom przesiewowym w raku płuca będącym skutecznym narzędziem wczesnego wykrywania tej choroby w Polsce oraz roli centrów onkologii i ośrodków torakochirurgicznych w walce w rakiem płuca.


Zobacz więcej:


Biuro prasowe ZOW NFZ

 

 

Wszystkie aktualności