logo

Pilne Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Telefoniczna Informacja Pacjenta 800-190-590 - tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem Co musisz wiedzieć o koronawirusie. Podstawowe środki ochronne przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19 Środa z profilaktyką. Cukrzyca Zamknij

Dla świadczeniodawcy

Drukuj

Dla świadczeniodawcy

Konferencja nt. „Profilaktyka próchnicy - kiedy rozpocząć, by nie było za późno”

21.11.2017

W czwartek, 23 listopada, w godzinach 10.00-14.30 w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbędzie się konferencja „Profilaktyka próchnicy - kiedy rozpocząć, by nie było za późno?” w ramach Wojewódzkiego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”. Jej organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie. Spotkanie jest adresowane do dyrektorów oraz nauczycieli szkół, żłobków i przedszkoli, a także do przedstawicieli szkół rodzenia i zawodów medycznych, głównie pielęgniarek i położnych.

Wojewódzki Program Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy realizowany był dotychczas w przedszkolach. Z uwagi na to, że problem próchnicy dotyka coraz młodszych dzieci, zostaną nim objęte także dzieci w wieku żłobkowym, do 3. roku życia. Tematyka spotkania dotyczyć będzie również wpływu zdrowia jamy ustnej kobiet w ciąży na występowanie poronień i porodów przedwczesnych oraz transmisji próchnicotwórczej flory bakteryjnej pomiędzy jamą ustną matki i dziecka.

Zobacz więcej

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności