logo

Pilne Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Telefoniczna Informacja Pacjenta 800-190-590 - tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem Zamknij

Dla świadczeniodawcy

Drukuj

Dla świadczeniodawcy

Biała sobota dla lekarzy

16.05.2018

Już 19 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na pierwszą „Białą sobotę dla lekarzy”.
Tego dnia we wszystkich placówkach ZUS, w godz. 9:00-13:00, będzie można wyjaśnić wątpliwości dotyczące e-zwolnień. A to tylko część spraw, które załatwią lekarze w najbliższą sobotę w ZUS-ie.

Podczas białej soboty medycy będą mogli założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który jest niezbędny do wystawiania e-zwolnień. Otrzymają również specjalny certyfikat elektroniczny do podpisywania e-ZLA (należy zabrać ze sobą np. pendrive lub laptopa – z dostępem do internetu). Dodatkowo, każdy z lekarzy, który odwiedzi 19 maja placówkę ZUS, będzie mógł przetestować system wystawiania elektronicznych zwolnień. Specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą służyć radą, a w razie potrzeby - pomogą przejść proces krok po kroku. Wystawienie e-zwolnienia trwa około 20-30 sekund, a większość potrzebnych danych jest pobierana automatycznie z systemu informatycznego ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza lekarzy w sobotę, 19 maja, w godz. 9:00-13:00, do swoich placówek!

 Źródło: ZUS O/ Szczecin

Wszystkie aktualności