logo

Pilne Czerwona strefa. Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie, Koszalinie i Pyrzycach Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Dla świadczeniodawcy

Drukuj

Dla świadczeniodawcy

Biała sobota dla lekarzy

16.05.2018

Już 19 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na pierwszą „Białą sobotę dla lekarzy”.
Tego dnia we wszystkich placówkach ZUS, w godz. 9:00-13:00, będzie można wyjaśnić wątpliwości dotyczące e-zwolnień. A to tylko część spraw, które załatwią lekarze w najbliższą sobotę w ZUS-ie.

Podczas białej soboty medycy będą mogli założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który jest niezbędny do wystawiania e-zwolnień. Otrzymają również specjalny certyfikat elektroniczny do podpisywania e-ZLA (należy zabrać ze sobą np. pendrive lub laptopa – z dostępem do internetu). Dodatkowo, każdy z lekarzy, który odwiedzi 19 maja placówkę ZUS, będzie mógł przetestować system wystawiania elektronicznych zwolnień. Specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą służyć radą, a w razie potrzeby - pomogą przejść proces krok po kroku. Wystawienie e-zwolnienia trwa około 20-30 sekund, a większość potrzebnych danych jest pobierana automatycznie z systemu informatycznego ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza lekarzy w sobotę, 19 maja, w godz. 9:00-13:00, do swoich placówek!

 Źródło: ZUS O/ Szczecin

Wszystkie aktualności