logo

Pilne Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Telefoniczna Informacja Pacjenta 800-190-590 - tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem Zamknij

Dla świadczeniodawcy

Drukuj

Dla pracowników aptek

Dotyczy wzorów komunikatów elektronicznych wymiany danych pomiędzy aptekami a NFZ w wersji 2.6

28.02.2019

Uprzejmie informujemy, że na stronie Centrali NFZ opublikowany został schemat parsowania (XSD) wykorzystywany w procesie importu komunikatu LEK 2.6, służący do przekazania danych dotyczących realizacji recept przez apteki do oddziałów wojewódzkich NFZ. Schemat ten jest wykorzystywany w procesie importu komunikatu LEK 2.6 we wszystkich OW NFZ.
Komunikat LEK 2.6 ma zastosowanie dla recept realizowanych od dnia 1 marca 2019 roku (5 okres rozliczeniowy 2019 roku).
Zmiana schematu parsowania (XSD) wynika z opublikowania, komunikatem Ministerstwa Zdrowia z dnia 20 lutego 2019 roku, Wzorów komunikatów elektronicznych wymiany danych pomiędzy aptekami a Narodowym Funduszem Zdrowia (wersja 2.6).

Udostępnione plik  LEK 2.6.xsd oraz LEK 2.6.common.xsd. – otwórz link do informacji na stronie Centrali NFZ

Źródło: Departament Gopsodarki Lekami NFZ 

Wszystkie aktualności