logo

Pilne Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Zamknij

Nasz oddział NFZ

Drukuj

Biuro prasowe

Rehabilitacja w Koszalinie. Odpowiedź na artykuł „Gotowa i nieczynna”, opublikowany w Kurierze Szczecińskim 12 lutego 2015 roku.

12.02.2015

W odpowiedzi na artykuł „Gotowa i nieczynna", w szczególności na stwierdzenie rzecznika prasowego szpitala w Koszalinie, jakoby to nie szpital zawinił, że na odnowionym piętrze budynku do tej pory nie było wizyty kontrolerów Narodowego Funduszu Zdrowia, uprzejmie informuję, że aby kontrola Funduszu się odbyła, należy o nią zawnioskować. Do tej pory taki wniosek do Funduszu nie wpłynął. 10 lutego Oddział NFZ w Szczecinie otrzymał z koszalińskiego szpitala informację o trwających dopiero przygotowaniach organizacyjnych, by wydzielić zasoby sprzętowe i osobowe w celu przeniesienia ich w nowe miejsce. Szpital planuje rozpocząć tam udzielanie świadczeń z początkiem marca br. Termin kontroli nowego miejsca udzielania świadczeń i zgodności warunków z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia zostanie wyznaczony przez ZOW NFZ po przekazaniu przez szpital stosownego wniosku.

 

Małgorzata Koszur
Rzecznik Prasowy
Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ

 

Wszystkie aktualności