logo

Pilne Jedziesz do uzdrowiska? Zadzwoń w dwa miejsca! A potem zrób test - nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu! Opieka zdrowotna w okresie epidemii. Teleporady lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, gdzie leczyć bolący ząb Stan epidemii - dodatkowe ograniczenia w kontaktach z OW w Szczecinie i Koszalinie Telefoniczna Informacja Pacjenta 800-190-590 - tu uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Jak się leczyć

Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej w razie zamknięcia przychodni POZ

16.04.2020

W razie czasowego wstrzymania pracy poradni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), zadeklarowani do niej pacjenci mogą uzyskać pomoc w innej placówce POZ posiadającej umowę z Zachodniopomorskim Oddziałem NFZ.
Świadczenia są im udzielane w formie teleporad. W przypadkach uzasadnionych medycznie, lekarz udziela porad w trybie ambulatoryjnym, wyznaczając pacjentowi termin wizyty w przychodni. 
Aby uzyskać pomoc w innej przychodni, nie trzeba składać do niej deklaracji wyboru.

Szczegółowe informacje o organizacji udzielania świadczeń w okresie czasowego wstrzymania pracy poradni POZ, znajdują się przed wejściem do przychodni.

  • Wykaz podmiotów POZ, które czasowo zwiesiły działalność >>> otwórz
  • Wykaz podmiotów POZ, które udzielają teleporad >>> otwórz

Źródło: Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej ZOW NFZ

Wszystkie aktualności