logo

Pilne Czerwona strefa. Ograniczenie dostępności Sal Obsługi Klientów ZOW NFZ w Szczecinie, Koszalinie i Pyrzycach Od 10 października cały kraj w żółtej strefie z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej Szczecin - żółtą strefą od soboty 3 października. Zobacz, o czym trzeba wiedzieć..... Dbaj o bezpieczeństwo własne i otoczenia: #maskujSię, trzymaj dystans, myj ręce Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Jak się leczyć

Deklaracje wyboru w POZ - można stosować stare i nowe wzory

15.07.2020

Informujemy, że 30 czerwca 2020 roku w Dzienniku Ustaw RP ukazało się rozporządzenie Ministra Zdrowia z 26 czerwca 2020 r. w sprawie wzorów deklaracji wyboru świadczeniodawcy udzielającego świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (Dz. U. 1143). Określone w rozporządzeniu wzory deklaracji obowiązują od 1 lipca 2020 roku.

Jednakże, 2 lipca 2020 roku w Dzienniku Ustaw RP ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów z 2 lipca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.1182), umożliwiające do odwołania składanie przez pacjentów deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ, również wg wzoru obowiązującego poprzednio, tj. od 1 października 2018 r.

Zapoznaj się z nowymi wzorami deklaracji wyboru świadczeniodawcy w POZ

Wszystkie aktualności