Drukuj

#SzczepimySię

Szczepienie na Netto Arenie - zamiast w szpitalu na Pomorzanach!

22.01.2021

Szczepienie przeciw Covid-19 osób w wieku 70+ rozpoczyna się 25 stycznia. Wszystkie osoby zarejestrowane do szczecińskiego Szpitala Klinicznego nr 2 na Pomorzanach, będą szczepione w hali widowiskowo-sportowej  Netto Arena przy ulicy Szafera 3/5/7  na Osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie!!! W przeddzień szczepienia pacjent otrzyma sms z adresem miejsca szczepienia i przypomnieniem terminu.   

Netto Arena, ze względu na lokalizację i wielkość obiektu,  zapewnia optymalny dostęp do punktu szczepień, dystans między osobami  oczekującymi, jednoczasowe szczepienie przy kilku stanowiskach, więcej miejsca do obserwacji pacjentów po podaniu szczepionki, dobre warunki pracy dla personelu medycznego, a także możliwość parkowania samochodów.

Dzięki staraniom wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego oraz zaangażowaniu dyrektorów podmiotów leczniczych i NFZ w Szczecinie, szczepienia  w Netto Arenie wykonywać będzie kilka zespołów: ze Szpital Klinicznego nr 1, Szpitala Klinicznego nr 2, Szpitala „Zdroje”, 109 Szpitala Wojskowego oraz ZOZ-u Szkół Wyższych.

Uwaga!  Jeśli adres punktu szczepień się zmienił, do seniorów, którzy przy rejestracji na szczepienie podali numer  telefonu (komórkowego lub stacjonarnego), zadzwoni automatyczny konsultant z infolinii Narodowego Programu Szczepień. Odczyta on wiadomość głosową, w której poinformuje o zmianie adresu punktu szczepień. Zaznaczy też, że data i godzina szczepienia pozostają bez zmian. Automatyczny konsultant infolinii Narodowego Programu Szczepień zadzwoni z numeru 22 295 00 85 -  jest to numer automatyczny, dlatego nie należy na niego oddzwaniać.  

Zmienił się adres punktu szczepień? Dostaniesz automatyczną wiadomość – zobacz więcej >>>

Komunikat

Zgodnie z decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego organizatorem punktu szczepień w hali Netto Arena jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie przy ścisłej współpracy z  z Zachodniopomorskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia i zaangażowaniu organizacyjnym Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W poniedziałek 25 stycznia rozpoczynają się szczepienia grupy 70+. Punkt szczepień organizowany przez SP Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie będzie uruchomiony wyłącznie w hali Netto Arena.

Szczepienie na Netto Arenie

Osoby już zarejestrowane, otrzymają na dobę przed wyznaczonym terminem szczepienia SMS-a potwierdzającego dzień i godzinę oraz miejsce szczepienia. Będzie tam podany adres punktu w hali Netto Arena, przy ul. Szafera 3/5/7. Dotyczy to również osób, które przy rejestracji otrzymały informację o szczepieniu w szpitalu na Pomorzanach.

Jak dojechać do Netto Areny

  • z Ronda Olszewskiego zjazd w prawo, w kierunku Jez. Głębokiego (nie kierujemy się w stronę ul. Szafera!)
  • następnie pierwsza w lewo, w ul. Jarzyńskiego
  • dalej prosto – po lewej hala Netto Arena
  • zjeżdżamy w lewo na parking
  • wejście do punktu szczepień będzie oznakowane.

Szczepienia w hali Netto Arena realizowane będą przy zaangażowaniu zespołów z

  • Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. Prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM w Szczecinie
  • Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie
  • Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczecinie „Zdroje”
  • 109 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ
  • SP ZOZ-u Szkół Wyższych w Szczecinie

 

Wszystkie aktualności