Drukuj

#SzczepimySię

Galaxy w Szczecinie to pierwsze w regionie centrum handlowe, w którym otwarto punkt szczepień

06.07.2021Wpis archiwalny

Punkt szczepień w Galaxy, otwarty 1 lipca, cieszy się coraz większą popularnością. I trudno się temu dziwić. Punkt jest otwarty codziennie, w godz. 9-21, a warunki do szczepienia – wprost luksusowe.
W tygodniu mogą się tu szczepić dorośli 18+, a w soboty – również osoby powyżej 12 roku życia (na miejscu jest lekarz, który kwalifikuje do szczepienia). Organizatorzy informują, że w zależności od dnia, dostępne są szczepionki: jednodawkowa firmy Johnson & Johnson (Janssen) oraz dwudawkowe: Pfizer, AstraZeneca oraz Moderna.

Na szczepienie nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować – wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości i wypełnić formularz rejestracji. Szczepić się mogą wszyscy, także turyści.

Letnie miesiące to idealny czas, aby się zaszczepić. 

– Jak zgodnie twierdzą wszystkie autorytety medyczne, dzięki szczepieniu możemy uniknąć zachorowania oraz poważnych konsekwencji i długoterminowych powikłań. Nawet jeśli po zaszczepieniu mimo wszystko zachorujemy, to jednak przebieg choroby będzie łagodniejszy. Warto się zaszczepić, nawet po przebytej chorobie. Specjaliści twierdzą, że „poszczepionkowa” odporność jest silniejsza i trwa dłużej, niż ta wywołana naturalną infekcją. Nie namawiamy, ale zachęcamy! – mówi Joanna Dybowska, manager ds. marketingu w Galaxy.

Za organizację szczepień odpowiedzialna jest Przychodnia BMK ZOZ SJ, która swój punkt zlokalizowała w Galaxy na poziomie 2 (w pobliżu kina).

Dokładne informacje dostępne są na stronie szczecińskiego centrum handlowego: www.galaxy-centrum.pl oraz pod numerem telefonu: 576 590 809.

 

 

Wszystkie aktualności