Drukuj

Akcje profilaktyczne

Podsumowanie Dnia Kobiet z cytologią w Zachodniopomorskiem

08.03.2019

Aktualizacja 12-03-2019

Ogólnopolska akcja Narodowego Funduszu Zdrowia „Dzień Kobiet z cytologią” zorganizowana po to, by przypomnieć kobietom, z okazji ich święta, jak ważne dla ich zdrowia i życia jest badanie cytologiczne, okazała się strzałem w dziesiątkę!

Tego dnia w województwie zachodniopomorskim w jednej tylko poradni ginekologiczno-położniczej przy  ul. Św. Wojciecha w Szczecinie przebadano 44 kobiety! Było to możliwe dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu  dwóch lekarek specjalistek w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz położnej koordynującej realizację programu w tej placówce. Narodowy Fundusz Zdrowia i szpital Zdroje, do którego należy poradnia przy ul. Św. Wojciecha,  zebrały od kobiet wiele pochwał - przyznać trzeba, że jak najbardziej zasłużonych. Bardzo dziękujemy!

Zainteresowaniem pacjentek cieszyło się także, zorganizowane w przychodni,  stanowisko eksperckie Zachodniopomorskiego  Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, przy którym można było dowiedzieć się  o innych badaniach profilaktycznych, porozmawiać o osobistych problemach zdrowotnych, pobrać informatory ZOW NFZ Gdzie się leczyć 2019, a także ulotki Ministerstwa Zdrowia o kampanii Planuję długie życie.  Odwiedziły nas dwie stacje telewizyjne: TVP3 Szczecin i TVN 24. Był to naprawdę pracowity dzień i bardzo potrzebne działanie. 

Akcja Dzień Kobiet z cytologią została zapowiedziana w prasie, radiu, telewizji, na portalach i w mediach społecznościowych. Dzięki temu 8 marca z badań skorzystało 115 kobiet!

W całym województwie zaproszenie do akcji badania pacjentek bez konieczności wcześniejszego umawiania się, przyjęło 25 poradni: w Barlinku, Chojnie, Dębnie, Gryficach, Goleniowie, Kamieniu Pomorskim, Myśliborzu, Przecławiu, Przybiernowie, Szczecinie i Świnoujściu. W 16 placówkach pacjentki przyjmowane były w Dniu Kobiet, ale świętowanie potrwa trochę dłużej, ponieważ do akcji w następnym tygodniu przyłączyły się kolejne poradnie: ze Szczecina, Mieszkowic, Pyrzyc, Polic i Złocieńca. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej okazji. Na zdrowie!

Świadczeniodawcom  - serdecznie dziękujemy!

Zobacz więcej

Wszystkie aktualności