Drukuj

Akcje profilaktyczne

Zdrowy styl życia i badania profilaktyczne – stanowisko Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w sobotę na Jasnych Błoniach, w ramach „Dni Rodziny”

24.06.2022

W sobotę, 25 czerwca, w godz. od 10-15 na szczecińskich Jasnych Błoniach stanie mobilne stanowisko profilaktyczne Narodowego Funduszu Zdrowia. W ramach Dni Rodziny będziemy promować badania służące zachowaniu zdrowia.

  • Zachęcimy do skorzystania z programu Profilaktyka 40 PLUS, adresowanego do wszystkich osób, które ukończyły 40 lat, bez ograniczenia wieku; wskażemy, gdzie można je wykonać i jak się na nie zapisać.
  • Powiemy, kto może wykonać profilaktyczną mammografię i cytologię; powiemy gdzie i kiedy stacjonują mammobusy; jeden z nich będzie tego dnia na Jasnych Błoniach, przy ul. Szymanowskiego – panie w wieku 50-69 lat, które nie robiły mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, zapraszamy do skorzystania z możliwości bezpłatnego badania  
  • Zapoznamy Państwa z coraz popularniejszym portalem NFZ o dietach, dietoprofilaktyce i o tym, jak robić przemyślane zakupy  
  • Zapiszemy na wizytę w kiosku profilaktycznym, w którym można zmierzyć ciśnienie, wykonać podstawowe pomiary pozwalające stwierdzić, czy nasza waga ciała jest prawidłowa, a także poznać ewentualne ryzyka wynikające z nadwagi lub otyłości.

Na stanowisku dostępna będzie także zdrowa lektura!  

  • Szczególnej uwadze polecamy magazyn NFZ Ze Zdrowiem, poświęcony zdrowiu seniorów oraz zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży.
  • Warto wiedzieć, przed czym mogą nas uchronić badania profilaktyczne i zdrowy styl życia – temu poświęcony jest 6. już wydanie biuletynu Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ p.t. „Historie prawdziwe o walce z chorobą”.
  • Najmłodsi nie będą się nudzić – mamy dla nich kolorowanki i materiały edukacyjne.

 Patronat nad Dniami Rodziny objął prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. Pogoda ma być piękna, a o miejscu wiadomo, że należy do najładniejszych w Szczecinie.  

Spotkajmy się i porozmawiajmy o zdrowiu. Serdecznie zapraszamy! 

 

Wszystkie aktualności