Drukuj

Akcje profilaktyczne

Stanowisko Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ podczas kiermaszu zdrowotnego „Moja krew-Twoje życie”

15.07.2022

W sobotę, 16 lipca, w godz. od 10-14 na terenie Agencji Mienia Wojskowego w Szczecinie, (ul. Sambora 4), stanie mobilne stanowisko profilaktyczne Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Podczas kiermaszu zdrowotnego „Moja krew-Twoje życie” będziemy promować badania służące zachowaniu zdrowia. 

Doradcy NFZ zachęcą do regularnego korzystania z badań profilaktycznych, zaproszą do honorowego oddawania krwi, zapoznają z zakresem usług realizowanych przy stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia w sali obsługi klientów w naszej siedzibie w Szczecinie.

Podpowiemy, jak wypełnić ankietę i skorzystać z programu „Profilaktyka 40 PLUS”; zachęcimy do wykonywania mammografii i cytologii; powiemy o konieczności badania w kierunku raka jąder i prostaty; poinformujemy o programie badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego oraz o programie profilaktyki chorób układu krążenia i chorób odtytoniowych.

Przy naszym stanowisku otrzymają Państwo materiały informacyjne dotyczące „Środy z Profilaktyką”.

Mamy też dla Państwa publikacje na temat zdrowia seniorów: „Opieka nad chorym na alzheimera”, „Poradnik dla opiekunów osób niesamodzielnych” dostępne na stronie pacjent.gov.

Pomożemy z aplikacjami mojeIKP, Moje Fizjo Plus i Moje Zdrowie Plus w telefonie komórkowym.

Zachęcimy do lektury magazynu „Ze Zdrowiem” oraz do śledzenia portalu diety.nfz i akademia.nfz.

Zapiszemy na wizytę w kiosku profilaktycznym w naszej siedzibie przy ul. Arkońskiej 45, w którym można zmierzyć ciśnienie, wykonać podstawowe pomiary pozwalające stwierdzić, czy nasza waga ciała jest prawidłowa, a także poznać ewentualne ryzyka wynikające z nadwagi lub otyłości.

Spotkajmy się i porozmawiajmy o zdrowiu. Serdecznie zapraszamy! 

Wydział Obsługi Klientów i Profilaktyki ZOW NFZ

 

 

Wszystkie aktualności