Drukuj

Akcje profilaktyczne

Zachodniopomorski Oddział NFZ w kolejnej odsłonie wydarzenia „Moja krew-Twoje życie”

12.08.2022

14 sierpnia, w niedzielę, w godz. od 10:00 do 14:00 na terenie Muzeum Techniki Wojskowej w Szczecinie (ul. Bulwar Gdański), Zachodniopomorski Oddział NFZ zagości w kolejnej odsłonie wydarzenia „Moja krew-Twoje życie”. Na stanowisku mobilnym będziemy informować o usługach realizowanych w sali obsługi klientów w naszej siedzibie w Szczecinie oraz zachęcać do badań profilaktycznych.
 
Pomożemy przy wypełnieniu ankiety w programie „Profilaktyka 40 PLUS”. Powiemy o mammografii i cytologii, o badaniach w kierunku raka jąder i prostaty, jak również o programie profilaktyki chorób układu krążenia i chorób odtytoniowych.

Dla zainteresowanych udostępnione zostaną materiały informacyjne dotyczące „Środy z Profilaktyką” oraz magazyny „Ze Zdrowiem”. Pokażemy najnowsze aplikacje NFZ: mojeIKP, Moje Fizjo Plus i kompendium wiedzy na stronach internetowych: pacjent.gov.pl, diety.nfz.gov.pl. Poinformujemy też jakie są możliwości Teleplatformy Pierwszego Kontaktu.

Zachęcimy do skorzystania z kiosku profilaktycznego w naszym oddziale przy ul. Arkońskiej 45. W kiosku można wykonać pomiary: ciśnienia, wzrostu ciała, masy ciała, BMI oraz dokonać analizy składu ciała.

W programie wydarzenia, oprócz honorowego oddania krwi, będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku, obejrzeć sprzęt wojskowy i poznać służby mundurowe. Dodatkowo przewidziano upominki i atrakcje dla dzieci.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Honorowi Dawcy Krwi LEGION.

Więcej informacji na stronie internetowej Klubu.

Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji ZOW NFZ

Wszystkie aktualności