Drukuj

Akcje profilaktyczne

NFZ weźmie udział w II Tygodniu Inicjatyw Senioralnych w Szczecinie

19.08.2022

W poniedziałek, 22 sierpnia, w godz. od 11:00 do 15:00 Narodowy Fundusz Zdrowia weźmie udział w II Tygodniu Inicjatyw Senioralnych w Szczecinie (Plac Jasne Błonia im. Jana Pawła II).

Zapraszamy do stanowiska, gdzie nasi pracownicy powiedzą o możliwościach badań profilaktycznych w województwie zachodniopomorskim. Poinformują również, jakie sprawy można załatwić w siedzibie oddziału NFZ przy ul. Arkońskiej 45 w Szczecinie.

Zachęcimy do skorzystania z programu „Profilaktyka 40 PLUS”, mammografii i cytologii, czy do wykonania badań w kierunku raka jąder i prostaty. Wspomnimy też o programie chorób układu krążenia i chorób odtytoniowych.

Będziemy prowadzić zapisy do kiosku profilaktycznego w naszym oddziale. Samoobsługowy kiosk profilaktyczny to miejsce, w którym można samodzielnie zbadać poziom ciśnienia, zmierzyć się, zważyć, sprawdzić swój indeks BMI i dokonać analizy składu ciała.

Poinformujemy, czym są: „Środy z Profilaktyką”, aplikacje - mojeIKP, Moje Fizjo Plus, portale internetowe - pacjent.gov.pl, diety.nfz.gov.pl oraz Teleplatforma Pierwszego Kontaktu. Na stanowisku udostępnione będą materiały edukacyjne i magazyny „Ze Zdrowiem”. Zapraszamy.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Seniora prowadzone przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS”.

Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Seniora.

Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji ZOW NFZ

Wszystkie aktualności