Drukuj

Akcje profilaktyczne

Zachodniopomorski oddział NFZ zaprasza do Letniego Studia Radia Szczecin, by porozmawiać o zdrowiu

30.08.2022

31 sierpnia zapraszamy na Środę z Profilaktyką do Letniego Studia Radia Szczecin.

Środowe spotkanie z profilaktyką odbędzie się tym razem w plenerze. Już o godz. 7.00 zawitamy z naszym stanowiskiem informacyjno-edukacyjnym do plenerowego Letniego Studia Radia Szczecin przy Alei Wojska Polskiego 73. Będziemy tam do godz. 12.00. Temat przewodni to, oczywiście, dbałość o zdrowie i zapobieganie chorobom – od lat je promujemy w ramach cyklu Środa z Profilaktyką. Na miejscu będzie też nasz mobilny, ulubiony kiosk profilaktyczny, czyli analizator składu ciała.

Letnie Studio Radia Szczecin to audycja nadawana w dni robocze w cyklu „Radio Szczecin na Dzień Dobry”. Dziennikarze spotykają się ze słuchaczami na ulicy i zapraszają do rozmów. Nie brakuje też w audycji ciekawych gości. Tym razem obok studia będzie dostępne mobilne stanowisko Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie.

Nasi doradcy zachęcą do regularnego korzystania z badań profilaktycznych oraz zapoznają z zakresem usług realizowanych w siedzibie NFZ w Szczecinie przy ul. Arkońskiej 45.

Podpowiemy, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 PLUS”; zachęcimy do wykonywania mammografii i cytologii, badań w kierunku raka jąder i prostaty. Powiemy o programie profilaktyki chorób układu krążenia i chorób odtytoniowych, o opiece medycznej dla kobiet w ciąży i dla kobiet po porodzie.
Rodzice zaś otrzymają informacje z zakresu profilaktyki dzieci.

Przypomnimy również o możliwości przyjęcia drugiej dawki przypominającej szczepienia przeciw Covid-19 przez osoby w wieku 60-79 lat.

Przy naszym stanowisku otrzymają Państwo informacje i materiały dotyczące „Środy z Profilaktyką”.
Zachęcimy do lektury magazynu „Ze Zdrowiem”, do śledzenia portalu diety.nfz.gov.pl i pacjent.gov.pl. Poinformujemy, czym jest e-Doradca oraz aplikacja Moje Fizjo Plus. Wspomnimy też o programie „8 tygodni do zdrowia”, dzięki któremu zadbamy o swoją kondycję oraz odporność.

Zapiszemy na wizytę w kiosku profilaktycznym w naszej siedzibie NFZ, w którym można zmierzyć ciśnienie, wykonać podstawowe pomiary pozwalające stwierdzić, czy nasza waga ciała jest prawidłowa, a także poznać ewentualne ryzyka wynikające z nadwagi lub otyłości.

Dodatkowo na miejscu będzie możliwość skorzystania z mobilnego analizatora składu ciała.

Do dyspozycji najmłodszych będzie kącik z kolorowankami i zagadkami.

Spotkajmy się, by porozmawiać o zdrowiu. Dziękujemy Radiu Szczecin, że możemy być gościem Letniego Studia!

Zapraszamy!

Wszystkie aktualności