Drukuj

Akcje profilaktyczne

W niedzielę mobilny #NFZ promuje profilaktykę. Będzie też dentobus!

02.09.2022

Zachodniopomorski Oddział NFZ ponownie na wydarzeniu „Moja krew -Twoje życie”, będzie krwiobus i dentobus!

W niedzielę 4 września Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza do swojego mobilnego stanowiska informacyjno-edukacyjnego przy Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie, ul. Wszystkich Świętych 66. Będziemy tu promować profilaktykę, a nasz mobilny kiosk - mierzyć, ważyć i analizować skład ciała.
Dziękujemy Klubowi Honorowych Dawców Krwi LEGION, który jest organizatorem
wydarzenia „Moja krew -Twoje życie” . Zapraszamy w godz. 11:00 - 15:00.

Zachęcimy do badań profilaktycznych oraz poinformujemy o stacjonarnym, samoobsługowym kiosku profilaktycznym i innych usługach realizowanych w naszej siedzibie w Szczecinie.

Powiemy czym są: program „Profilaktyka 40 PLUS”, badania mammograficzne i cytologiczne, w kierunku raka jąder i prostaty, a także jak wygląda profilaktyka chorób układu krążenia i chorób odtytoniowych. Przypomnimy o możliwości przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 i grypie.

Zainteresowanym udostępnimy materiały informacyjne dotyczące „Środy z Profilaktyką” i magazyny „Ze Zdrowiem”. Pokażemy najnowsze aplikacje NFZ: mojeIKP, Moje Fizjo Plus; portale internetowe: pacjent.gov.pl, diety.nfz.gov.pl i kanał Akademia NFZ na YouTube. Wspomnimy też o Teleplatformie Pierwszego Kontaktu.

Dla dzieci będzie udostępniony Kącik Małego Klienta oraz dentobus, który jest mobilnym w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym dla dzieci i młodzieży do lat 18. Więcej o dentobusie, tutaj. Przy tej okazji doradcy NFZ będą służyć wiedzą na temat profilaktyki próchnicy zębów.

W programie wydarzenia, oprócz honorowego oddania krwi, będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku, obejrzeć sprzęt wojskowy i poznać służby mundurowe. Organizatorem wydarzenia jest Klub Honorowi Dawcy Krwi LEGION. Dziękujemy za ponowne zaproszenie!!!

Więcej informacji na stronie internetowej Klubu.

Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji ZOW NFZ

 

 

Wszystkie aktualności