Drukuj

Akcje profilaktyczne

Zadbaj o zdrowie jesienią. Zapraszamy do naszej siedziby w Szczecinie po zdrową dawkę wiedzy!

06.09.2022

W środę, 7 września, zapraszamy już od godz. 8.00 na naszą salę obsługi przy ul. Arkońskiej 45 w Szczecinie. Wraz z edukatorami z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będziemy Państwa zachęcać do profilaktyki.

Na miejscu mamy samoobsługowy kiosk profilaktyczny, w którym mozna dokonać podstawowych pomiarów, tj. zważyć się i zmierzyć, ponadto okreslić skład masy ciała i BMI, a także zmierzyć ciśnienie.

Poinformujemy o programie „Profilaktyka 40 PLUS”, badaniach mammograficznych i cytologicznych, w kierunku raka jąder i prostaty, a także o profilaktyce chorób układu krążenia i chorób odtytoniowych. Przypomnimy o możliwości przyjęcia szczepionki przeciwko grypie oraz COVID-19. Będzie możliwa konsultacja z technikiem farmacji na temat szczepień.

Zainteresowanym udostępnimy materiały informacyjne dotyczące cyklicznej „Środy z Profilaktyką”, a także kolejne wydania magazynu „Ze Zdrowiem”. Pokażemy najnowsze aplikacje NFZ: mojeIKP, Moje Fizjo Plus; portale internetowe: pacjent.gov.pl, diety.nfz.gov.pl. Wspomnimy też o programie „8 tygodni do zdrowia” i Teleplatformie Pierwszego Kontaktu.

Dla dzieci dostępny będzie Kącik Małego Klienta z zabawkami i kolorowankami.

Wydział Obsługi Klientów i Profilaktyki

Wszystkie aktualności