Drukuj

Akcje profilaktyczne

Międzynarodowy Dzień Głuchych w Zachodniopomorskim Oddziale NFZ

21.09.2022

W środę, 21 września, od godz. 10:00 na sali obsługi przy ul. Arkońskiej 45 w Szczecinie gościliśmy podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabosłyszących ze Szczecina. Tematem spotkania była profilaktyka zdrowotna oraz usługi na sali dla klientów, a okazją - Międzynarodowy Dzień Głuchych, który przypada 18 września. Partnerami wydarzenia są organizacje: Mania Migania i Fundacja Normalnie.

Na miejscu był tłumacz języka migowego z Fundacji Normalnie, p. Anna Wojciechowska oraz pracownicy ZOW NFZ, którzy ukończyli kurs języka migowego.

Na stanowisku edukacyjno-informacyjnym przedstawiliśmy ogólne zasady korzystania z badań profilaktycznych, do kogo są kierowane, gdzie można je wykonać.  Powiedzieliśmy także o tym, jak ważne są szczepienia: przeciwko grypie i COVID-19.

Największym zainteresowaniem cieszył się kiosk profilaktyczny. Wszyscy goście: zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie, skorzystali z możliwości samodzielnego zrobienia pomiarów; w kiosku można się zmierzyć, zważyć, określić skład masy ciała i BMI, a także zmierzyć ciśnienie.

Pobyt w siedzibie Oddziału to dobra okazja, by wyrobić sobie EKUZ – z myślą o zagranicznych podróżach. Wszyscy goście otrzymali kartę; większość uczniów - po raz pierwszy! 

Korzystając z pomocy tłumacza języka migowego, powiedzieliśmy także o:

  • aplikacjach NFZ: mojeIKP, Moje Fizjo Plus;
  • portalach internetowych: pacjent.gov.pl, diety.nfz.gov.pl;
  • Teleplatformie Pierwszego Kontaktu.
  • dostępnym na YouTube cyklu filmowym „8 tygodni do zdrowia”

Wszyscy goście otrzymali płócienne torby na zdrowe zakupy! Na miejscu można było również pobrać:

  • informator Gdzie i jak się leczyć,
  • publikacje dotyczące „Środy z Profilaktyką” oraz
  • kolejne wydania magazynu „Ze Zdrowiem”.

Źródło: Wydział Obsługi Klientów i Profilaktyki ZOW NFZ

 

Wszystkie aktualności