Drukuj

Akcje profilaktyczne

Mobilne stanowisko Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ na dożynkach w Przelewicach

23.09.2022

W sobotę, 24 września, od godz. 12:00 nasze mobilne stanowisko zagości w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach.  Przy okazji Dożynek Wojewódzkich będziemy zachęcać do profilaktyki i zdrowego stylu życia.

Na stanowisku edukacyjno-informacyjnym przedstawimy ogólne zasady korzystania z badań profilaktycznych, do kogo są kierowane, gdzie można je wykonać. Powiemy także o tym, jak ważne są szczepienia: przeciwko grypie i COVID-19.

Pracownicy NFZ zachęcą do skorzystania z programu „Profilaktyka 40 PLUS”; do wykonywania mammografii i cytologii oraz badań w kierunku raka jąder i prostaty. Będzie też mowa o programie profilaktyki chorób układu krążenia i chorób odtytoniowych.

Zaprosimy również do naszego mobilnego kiosku profilaktycznego, by zmierzyć się i zważyć, poznać skład masy ciała, BMI oraz wiek metaboliczny.

Przy stanowisku dostępne będą kolorowe materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Na miejscu będzie można pobrać: informator Gdzie i jak się leczyć 2022, publikacje dotyczące „Środy z Profilaktyką” oraz kolejne wydania magazynu „Ze Zdrowiem”. Będą też upominki dla zainteresowanych, a dla najmłodszych - Kącik Małego Klienta (kolorowanki, gry, zabawy).

Osoby planujące wyjazd za granicę będą mogły otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Wspomnimy także o:

  • aplikacjach NFZ: mojeIKP, Moje Fizjo Plus;
  • portalach internetowych: pacjent.gov.pl, diety.nfz.gov.pl;
  • Teleplatformie Pierwszego Kontaktu;
  • dostępnym na YouTube cyklu filmowym „8 tygodni do zdrowia”.

Organizatorem wydarzenia są Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej, a partnerami wydarzenia: przedstawiciele gmin i powiatów, Koła Gospodyń Wiejskich i zespoły ludowe.

Źródło: Wydział Obsługi Klientów i Profilaktyki ZOW NFZ

Wszystkie aktualności