Drukuj

Akcje profilaktyczne

Światowy Dzień Epilepsji z ZOW NFZ!

13.02.2023

Epilepsja - jak z nią żyć? Zapraszamy na bezpłatny instruktaż pierwszej pomocy

W środę, 15 lutego w godz. 10:00-13:00, zapraszamy na Salę Obsługi Klientów Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ przy ulicy Arkońskiej 45, gdzie można będzie bezpłatnie wykonać pomiar składu ciała w Kiosku Profilaktycznym oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Partner wydarzenia: DASMED Medical Training Academy

Zaproszeni przez nas instruktorzy ratownictwa medycznego, omówią i zaprezentują przy użyciu fantoma, zasady udzielania pierwszej pomocy. Nasi goście pokażą jak reagować  w przypadkach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia, w szczególności w sytuacji napadu drgawek u osoby chorej na epilepsję.

Celem spotkania jest szerzenie wiedzy na temat epilepsji, w związku z obchodzonym
14 lutego Światowym Dniem Epilepsji. Będziemy rozmawiać o tym, jak diagnozować chorobę, jak z nią żyć oraz jak reagować w przypadku konieczności udzielenia pomocy. Podczas spotkania zachęcać będziemy do wykonania pomiarów w Kiosku Profilaktycznym oraz promować zdrowy styl życiu. Dla aktywnych uczestników przygotowaliśmy nagrody - bezpłatne Karnety Zdrowia.

Na stanowisku profilaktyczno-edukacyjnym:

Na Sali Obsługi Klientów zapewniamy możliwość otrzymania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz dostęp do Internetowego Konta Pacjenta (IKP), Kącika Malucha, Profilu Zaufanego (PZ) i informacji o zasadach wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe.

Dodatkowo przedstawimy możliwości i zalety korzystania z:

Źródło: Wydział Obsługi Klientów i Profilaktyki ZOW NFZ

Wszystkie aktualności