Drukuj

Akcje profilaktyczne

Dzień Kobiet w Zachodniopomorskim Oddziale NFZ trwa przez cały tydzień. Zrób sobie prezent dla zdrowia!

06.03.2023
  • Świętowanie Dnia Kobiet rozpoczynamy już dzisiaj, 6 marca.
  • Przez cały tydzień (od 6 do 10 marca) zapraszamy Panie do naszego Oddziału NFZ  we wszystkich trzech lokalizacjach
  • Przygotowaliśmy kilka profilaktycznych niespodzianek m.in. pomiary w kiosku profilaktycznym, warsztaty z samobadania piersi oraz inspirujące pomysły na zdrowe i smaczne dania.

8 marca to wyjątkowa data. W tym szczególnym dniu każda kobieta powinna poczuć się wyjątkowa, znaleźć chwilę dla siebie i zadbać o swoje zdrowie.

W Dzień Kobiet szczególnie warto przypominać, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Okazji do rozmów o zdrowiu kobiet na pewno nie zabraknie, ponieważ Dzień Kobiet w NFZ trwa przez cały tydzień.

Skorzystaj z profilaktycznej oferty NFZ

Od 6 do 10 marca zapraszamy Panie na sale obsługi klienta w naszym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie przygotowaliśmy specjalną ofertę profilaktyczną.

Każda z Pań:

  • skorzysta z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym m.in. składu masy ciała i ciśnienia tętniczego krwi (ul. Arkońska 45)   
  • otrzyma plan żywieniowy dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb
  • dowie się szczegółów o programach profilaktycznych
  • nauczy się samobadania piersi
  • zrobi pierwszy krok w kierunku zdrowego stylu życia.

Specjalny dyżur konsultantów infolinii NFZ

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca, uruchomimy specjalny dyżur konsultantów na infolinii NFZ. Wystarczy, że Panie zadzwonią pod bezpłatny numer – 800 190 590 – i zyskają komplet praktycznych informacji o badaniach profilaktycznych dla kobiet.

Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badania można wykonać.

Bezpłatna mammografia

Dzień Kobiet to doskonała okazja do zrobienia mammografii. Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego badania na NFZ.

W każdym województwie czekają mammobusy. Wystarczy sprawdzić dokładny adres i harmonogram postoju mammobusów, i przyjść na badanie. Harmonogram jest dostępny na stronie Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

Harmonogram pracy mammobusów w województwie zachodniopomorskim

Wszystkie aktualności