Drukuj

Akcje profilaktyczne

Zapraszamy do ZOW NFZ na „Środę z Profilaktyką”. SZCZEPIENIE PRZECIW HPV – INWESTYCJĄ W ZDROWIE

13.06.2023

W środę 14 czerwca 2023 r. w godzinach 10:00-13:00 zapraszamy na Salę Obsługi Klientów Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ przy ulicy Arkońskiej 45. Tematem spotkania będzie program bezpłatnych szczepień przeciwko HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) dla dzieci w wieku 12-13 lat.

Celem spotkania jest szerzenie informacji o programie bezpłatnych szczepień przeciwko HPV, który rozpoczął się 1 czerwca tego roku.
Wirus brodawczaka ludzkiego jest odpowiedzialny między innymi za rozwój raka szyjki macicy. Jest to jeden z najczęściej występujących rodzajów nowotworów u kobiet.

W czasie wydarzenia porozmawiamy o tym, dlaczego warto zaszczepić swoje dziecko, czy szczepionka jest bezpieczna i gdzie się zaszczepić. Będziemy również informować o programach profilaktyki nowotworowej w ramach NFZ i pokażemy na fantomie, jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi.

Na stanowisku profilaktyczno-edukacyjnym:

Na Sali Obsługi Klientów zapewniamy możliwość otrzymania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz dostęp do Internetowego Konta Pacjenta (IKP), Kącika Malucha, Profilu Zaufanego (PZ) i informacji o zasadach wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe.

Będziemy promować:

Źródło: Wydział Obsługi Klientów i Profilaktyki ZOW NFZ

Wszystkie aktualności