Drukuj

Dla pacjenta

Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością

05.12.2016

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza do swojego stanowiska podczas Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Zainteresowanych poinformujemy o zasadach korzystania z opieki zdrowotnej, w szczególności w odniesieniu do osób uczących się lub studiujących posiadających orzeczenie o niepełnosprawności; poinformujemy też o możliwościach zaopatrzenia w wyroby medyczne. Rozdawane będą informatory Zachodniopomorskiego Oddziału Funduszu "Jak i gdzie się leczyć 2016".

Do akcji informacyjnej na temat praw przysługujących osobom z niepełnosprawnością dołączają także eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatowego Urzędu Pracy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz innych instytucji i organizacji pozarządowych realizujących zadania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Każdy odwiedzający będzie mógł bezpłatnie zbadać ciśnienie! Prezentowane będą także prace rękodzieła w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy kole PSOUU w Szczecinie i Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej w Dobrej.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością odbędzie się w środę, 7 grudnia, w godz. 10:00-14:00 w siedzibie szczecińskiego oddziału ZUS przy ul. Matejki 22, sala nr 160, II piętro. Zapraszamy!  

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności