Drukuj

Dla pacjenta

Załóż konto w ZIP w Policach! W czwartek 8 grudnia stanowisko Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ gości na Giełdzie sprzętu i usług dla osób niepełnosprawnych

07.12.2016

Aktualizacja komunikatu z dnia 07.12.2016

Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza do swojego mobilnego stanowiska! W czwartek, 8 grudnia, w godz. 10-14 będziemy wystawcami na Giełdzie sprzętu i usług dla osób niepełnosprawnych zorganizowanej w Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim lub przy pomocy balkonika mają zapewniony bezpłatny transport na giełdę, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Przy mobilnym stanowisku Zachodniopomorskiego Oddziału Funduszu można będzie założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, otrzymać bezpłatnie poradnik Gdzie się leczyć w ramach NFZ, dowiedzieć się o zasadach korzystania z opieki zdrowotnej, w szczególności w odniesieniu do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności; poinformujemy też o możliwościach zaopatrzenia w wyroby medyczne.

Konto w ZIP może założyć każda osoba, która ukończyła 16 lat, za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu. Konto dla dziecka może założyć rodzic, który zgłosił je do ubezpieczenia zdrowotnego.
Jakie są korzyści z założenia konta w ZIP? System zapewnia dostęp do naszej historii korzystania z opieki zdrowotnej oraz indywidualnych kosztów leczenia  od 2008 roku; dostęp możliwy jest w każdej chwili, z każdego komputera połączonego z Internetem; w eWUŚ - systemie elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorcy sprawdzimy, czy w danym dniu mamy prawo do świadczeń.

Organizatorzy zachęcają do udziału w Giełdzie przesłaniem: I Ty możesz być aktywny. W imprezie wezmą udział urzędy, organizacje pozarządowe oraz firmy zajmujące się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego. Więcej o Giełdzie – w załączonej ulotce.

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Zobacz więcej:

Wszystkie aktualności