Drukuj

Dla pacjenta

Promowanie krwiodawstwa podczas sobotniej imprezy plenerowej na Wałach Chrobrego

06.06.2017

Ogólnopolska kampania społeczna pn. „Twoja krew, moje życie”, promująca ideę honorowego krwiodawstwa, zawita w sobotę, 10 czerwca, do Szczecina. Czerwona Nitka zaprasza w godz. 13.00-22.00 na imprezę plenerową na Wałach Chrobrego. Na miejscu będą  mobilne punkty pobierania krwi.

W programie znajdą się: występ Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, koncert zespołu Bubliczki oraz gwiazdy wieczoru – Mrozu. Organizatorzy przygotowali także występy zespołów tanecznych, konkursy karaoke, gry i zabawy, dmuchańce, malowanie buzi, fotobudki, symulatory dachowania i zderzeń.  

Realizatorem kampanii jest Narodowe Centrum Krwi i 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w kraju. Do honorowego krwiodawstwa namawiane są osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18-65 lat.  
Kampania jest realizowana w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”, finansowanego przez Ministra Zdrowia.

Biuro Prasowe ZOW NFZ 

Zobacz więcej:

  • Twoja, krew moje życie, Ogólnopolski event promujący honorowe krwiodawstwo pn. „Trasa Czerwonej Nitki” w Szczecinie już 10 czerwca 2017 r. – serdecznie zapraszamy! – otwórz link do informacji
  • Twoja, krew moje życie, Harmonogram wydarzenia „Trasa Czerwonej Nitki” 10 czerwca 2017 r. – otwórz link do informacji
  • Plakat wydarzenia „Trasa Czerwonej Nitki”, pobierz jpg

Wszystkie aktualności