Drukuj

Dla pacjenta

Wszystko o sieci szpitali i lekach 75+dla seniorów – środa w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach

08.09.2017

W każdą środę września pracownicy Zachodniopomorskiego OW NFZ dyżurują w jednym z zachodniopomorskich szpitali, informując o zmianach, jakie od 1 października przyniesie tzw. sieć szpitali. Aby przybliżyć pacjentom informacje dotyczące systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej,

13 września, w godz. 10-14.00 zapraszamy do naszego stanowiska informacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach.

Pracownicy Funduszu odpowiadać będą na pytania pacjentów dotyczące placówek, oddziałów szpitalnych i poradni przyszpitalnych, które znalazły się w tzw. sieci szpitali. Seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, będą mogli uzyskać informacje na temat leków, które są dla nich bezpłatne.

Ustawa tworząca tzw. sieć szpitali wprowadza nowe rozwiązania, które mają usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale i przychodnie. Nowe przepisy mają umożliwić lepszą koordynację świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych oraz poprawić dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Środowe dyżury punktów informacyjnych Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej prowadzonej we wszystkich oddziałach wojewódzkich Funduszu.

Przy stanowisku rozdawane będą materiały informacyjne ZOW NFZ: Gdzie się leczyć 2017, poradniki dla kobiet w ciąży, karmiących piersią i przyszłych rodziców, informacje o osobach uprzywilejowanych do świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością i bez skierowania, ulotki Ministerstwa Zdrowia na temat leków dla seniorów od 75 roku życia, kalendarzyki promujące program Leki 75+, ulotki na temat sieci szpitali oraz kolorowe teczki na dokumentację medyczną. Zapraszamy!

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Zobacz więcej

 

Wszystkie aktualności