Drukuj

Dla pacjenta

Wszystko o sieci szpitali i lekach 75+ dla seniorów – środa w Szpitalu Powiatowym w Dębnie

25.09.2017

Aby przybliżyć pacjentom informacje dotyczące systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej w województwie zachodniopomorskim, w najbliższą środę, 27 września, specjaliści z Zachodniopomorskiego OW NFZ zapraszają do stanowiska informacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Dębnie.
 
W godz. 10.00-14.00 będziemy odpowiadać na pytania dotyczące wojewódzkiej sieci szpitali oraz korzyści wynikających z nowego sposobu funkcjonowania placówek medycznych. Ustawa tworząca tzw. sieć szpitali wprowadza nowe rozwiązania, które powinny usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale i przychodnie. Nowe przepisy umożliwią lepszą koordynację świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych, powinny wpłynąć na poprawę dostępu pacjentów do leczenia specjalistycznego.  

Seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, będą mogli uzyskać informacje na temat leków, które są dla nich bezpłatne. Odpowiemy także na inne pytania dotyczące zasad korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w ramach umów z NFZ.
Środowe dyżury punktów informacyjnych Narodowego Funduszu Zdrowia odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej prowadzonej we wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ. Ostatnie spotkanie w tym cyklu odbędzie się 27 września. Stanowisko informacyjne Narodowego Funduszu Zdrowia zawita tym razem do szpitala powiatowego w Dębnie.
 
Przy stanowisku rozdawane będą materiały informacyjne ZOW NFZ: Gdzie się leczyć 2017, poradniki dla kobiet w ciąży, karmiących piersią i przyszłych rodziców, informacje o osobach uprzywilejowanych do świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością i bez skierowania, ulotki Ministerstwa Zdrowia na temat leków dla seniorów od 75 roku życia, kalendarzyki promujące program Leki 75+, ulotki na temat sieci szpitali oraz kolorowe teczki na dokumentację medyczną. Zapraszamy!

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Zobacz więcej

  • Plakat akcji w Szpitalu Powiatowym w Dębnie, pobierz pdf
Wszystkie aktualności