Drukuj

Dla pacjenta

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił dwie zdrowotne aplikacje na smartfony: onkologiczną i cukrzycową

16.10.2017

CanCell Cancer ("skasuj raka") to aplikacja mobilna która ocenia ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory i ma pomóc uniknąć zachorowaniu na raka dzięki takim funkcjom jak: monitorowanie diety i aktywności fizycznej, pomoc w rzucaniu palenia, przypomnienia o okresowych badaniach profilaktycznych, pomoc w znalezieniu odpowiedniej placówki medycznej, informacje na temat nowotworów i ich profilaktyki.
Aplikacja została objęta rekomendacją dwóch autorytetów z dziedziny onkologii: prof. Macieja Krzakowskiego, który jest krajowym konsultantem ds. onkologii klinicznej oraz prof. Jacka Jassema – z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Aplikacja dostępna jest również po angielsku i norwesku.

Druga aplikacja mobilna: Sweet Pregna ("słodka ciąża") przeznaczona jest dla kobiet w ciąży, które chorują na cukrzycę. Aplikacja pomaga ustalić odpowiednie zapotrzebowanie kaloryczne i kontrolować glikemię. Sweet Pregna podpowie, co to jest zbilansowana dieta, jak zachować właściwy poziom cukru  we krwi, pomoże komponować własne posiłki, zapisywać pomiary z glukometru i przekazywać te dane lekarzowi.

Obie aplikacje są darmowe. Użytkownicy systemów android mogą  je pobrać z Google Play natomiast posiadacze urządzeń z systemem iOS - w sklepie Apple Store.
Aplikacje zostały sfinansowane z europejskich środków pomocowych: Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. NFZ koordynował przygotowanie aplikacji, jest ich wydawcą i właścicielem.  

Użytkownicy systemów android mogą  je pobrać z Google Play
Posiadacze urządzeń z systemem iOS - w sklepie Apple Store

Zobacz więcej
•    Projekt CanCell Cancer, otwórz link w nowym oknie
•    Projekt Sweet Pregna, otwórz link w nowym oknie

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności