logo

Pilne TPK - Teleplatforma Pierwszego Kontaktu - Twoja pomoc medyczna wieczorem, w nocy i całodobowo w dni wolne od pracy Zobacz, jak zarejestrować się na szczepienie! Rejestracja poszczególnych grup wiekowych Czekasz na szczepienie w punkcie szczepień? Pamiętaj o dystansie i maseczkach Zgłoś się na szczepienie przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony Zamknij

Dla pacjenta

Drukuj

Dla pacjenta

Kolejne placówki oświatowe otrzymały Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

31.10.2017

Zachodniopomorska Sieć Szkół Promujących Zdrowie istnieje od 2005 roku. Do niedawna należało do niej 160 placówek oświatowych, w tym:  34 przedszkola,  67 szkół  podstawowych, 24 gimnazja, 31 szkół ponadgimnazjalnych  oraz 4 ośrodki szkolno-wychowawcze. Od 26 października szkół podstawowych, które otrzymały certyfikat, jest w województwie już 70. Podczas uroczystości w Reczu pięć placówek otrzymało przedłużenie certyfikatu, a jedna szkoła - certyfikat krajowy.

W dniu 26 października 2017 r., podczas uroczystości w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, certyfikaty potwierdzające dokonania w zakresie promowania zdrowia otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 42 im. Stefanii Sempołowskiej w Szczecinie oraz Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu.

Ponadto aż pięć placówek oświatowych uzyskało prolongatę Certyfikatu: Przedszkole Publiczne Nr 9 ”SŁONECZNA DZIEWIĄTKA” w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Matejki w Koszalinie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka w Szczecinie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Trzygłowie.

Po raz drugi Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Brzechwy w Stargardzie.

Wojewódzkie Certyfikaty wręczali: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Magdalena Zarębska-Kulesza oraz burmistrz Recza, Wiesław Łoński.

Dyrektorzy wyróżnionych placówek oraz Koordynatorzy projektów otrzymali dyplomy z serdecznymi gratulacjami od Dariusza Ruczyńskiego - Dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ.

 

Informacja na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie - otwórz link do informacji

Informacja na stronie internetowej Gminy Recz - otwórz link do informacji

Zobacz więcej o Sieci Szkół Promujących Zdrowie - otwórz link do informacji

 

Biuro Prasowe ZOW NFZ

 

 

Wszystkie aktualności