Drukuj

Dla pacjenta

W sobotę 26 maja zapraszamy do Dobrej na Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki!

18.05.2018Wpis archiwalny
W sobotę, 26 maja 2018, w godz. 13-18, w Dobrej przy ul. Sportowej 7 na terenie rekreacyjno-sportowym odbędzie się Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki. W centrum wydarzenia pod hasłem „Razem wygramy z rakiem” będą kobiety, profilaktyka raka piersi i Dzień Matki. Nie zabraknie jednak atrakcji dla wszystkich: dorosłych i dzieci! Ma być zdrowo, sportowo, radośnie, muzycznie, artystycznie i smacznie. Imprezę poprowadzą: Joanna Osińska i Dariusz Baranik.
Na uczestników pikniku czekają badania, pomiary, konsultacje i porady lekarzy, pokaz ratowników medycznych, kurs pierwszej pomocy, rehabilitacja pod chmurką, plac zabaw dla dzieci, konkursy z nagrodami, różowa strefa relaksu, różowy tort, muzyka na żywo, występy dzieci i wiele innych atrakcji. Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza do swojego stanowiska na rozmowy o profilaktyce i głośne czytanie prawdziwych historii o walce z rakiem. Będziemy rozdawać przygotowany specjalnie na tę okazję przez Zachodniopomorski Oddział NFZ Poradnik Profilaktyczny o wczesnym wykrywaniu raka piersi i leczeniu. Wszystko w otoczeniu różowych balonów.

W różowej strefie zdrowia przygotowaliśmy profilaktyczne badania mammograficzne w mammobusie; konsultacje i porady lekarzy z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii; spotkanie z psychoonkologiem; stanowisko informacyjne na temat bezpłatnych badań profilaktycznych; naukę samobadania piersi; głośne czytanie prawdziwych historii o walce z rakiem.  W strefie ćwiczeń odbędą się pokazy ratowników medycznych z Berlina, kurs pierwszej pomocy, rehabilitacja pod chmurką.
Do strefy badań i pomiarów zapraszają:

 • Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Szczecinie, która proponuje: badania spirometryczne - wydolności płuc; warsztaty z użyciem narko- i alkogogli - urządzeń, które służą do symulacji stanu po użyciu narkotyków i alkoholu; badanie palaczy smokerlyzerem (na zawartość tlenku węgla); BMI - badanie składu masy ciała - wskaźnika procentowej zawartość tkanki tłuszczowej, masy tkanki mięśniowej, nawodnienia organizmu, masy tkanki kostnej, wieku metabolicznego, poziomu otłuszczenia narządów wewnętrznych.
 • Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Oddział Szczecin; studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie proponują: pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar glikemii przygodnej, pomiar składu ciała, edukację żywieniową prowadzoną przez DietMed.Clinic. 
Skoro jest to piknik różowej wstążki, kolorem dominującym jest – róż! Tego dnia wszyscy zakładamy różowe okulary, by lepiej się przyjrzeć różowym atrakcjom i na różowo je przeżyć. A wśród atrakcji są: strefa relaksu – na różowych leżakach, układanie różowych kompozycji kwiatowych, konkurs na fantazyjny różowy ubiór lub przebranie, porady i zabiegi kosmetyczne w celu wprawienia w różowy optymistyczny nastrój. Do tego - przelot motolotni ciągnącej różową piknikową wstęgą. I najprawdziwszy różowy, przepyszny tort, nakładany - a jakże - na różowe talerzyki… Wszystko w otoczeniu różowych balonów. Kto może, przyjeżdża na piknik na różowym rowerze.


W strefie szczęśliwych dzieci będzie dmuchany plac zabaw, konkursy z nagrodami, gry i zabawy sportowe. W strefie smakowitej będą pokazy kucharskie i kramy z przekąskami. Strefę wrażeń artystycznych wypełnią: muzyka na żywo w wykonaniu tercetu smyczkowego, koncert akordeonistów, piosenki morskie w wykonaniu big bandu, występy dzieci ze szkół w Dobrej, kramiki oraz warsztaty plastyczne i rękodzielnicze. Będzie też loteria fantowa na rzecz schroniska dla zwierząt w Dobrej.

Projekt jest współfinansowany przez Interreg z Funduszu Małych Projektów, Lions Club International Okręg Polska, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorami wydarzenia są:

 • Gmina Dobra we współpracy z partnerem niemieckim Blankensee,
 • Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej,
 • Lions Club International Okręg Polska,
 • Zachodniopomorskie Centrum Onkologii,
 • Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie,
 • Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Szczecinie,
 • Stowarzyszenie Amazonek Agata,
 • Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA
 • Konieczny PR.

Serdecznie zapraszamy!

Biuro Prasowe ZOW NFZ

Zapraszamy do wysłuchania w Radiu Szczecin w dniu 20 maja po godz. 19,  w audycji „Pożyteczni" rozmowy o Pikniku

Zobacz więcej

 • Ulotka - Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki, pobierz jpg
 • Plakat - Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki, pobierz jpg
 • Baner - Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki, pobierz jpg
 • Hasło nr 1 - Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki, pobierz jpg
 • Hasło nr 2 - Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki, pobierz jpg
Wszystkie aktualności