Drukuj

Dla pacjenta

Zachodniopomorski Oddział NFZ jako pierwszy w Polsce zakontraktował państwowe ratownictwo medyczne

22.03.2019

Zachodniopomorski Oddział NFZ jako pierwszy w Polsce zakontraktował świadczenia udzielane przez podstawowe i specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego. Konkurs wygrała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Od 1 kwietnia 2019 roku w ramach nowego kontraktu WSPR obsługiwać będzie dwa rejony operacyjne. W rejonie zachodnim pracować będzie 41 podstawowych i 8 specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego. Rejon wschodni WSPR obsłuży wraz z trzema podwykonawcami: ze Szczecinka, Malechowa i Polanowa, mając do dyspozycji łącznie 32 karetki podstawowe i 8 specjalistycznych.

Umowa obowiązuje od 1 kwietnia 2019 do końca 2020 roku. Kontrakt na 2019 rok, obejmujący trzy kwartały, opiewa na kwotę ponad 77 mln złotych (77 101 005,78 zł).  Podstawę do zawarcia umowy stanowi Plan Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Zachodniopomorskiego przygotowany przez Wojewodę Zachodniopomorskiego, a zatwierdzony przez Ministra Zdrowia. 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie funkcjonuje w systemie ratownictwa medycznego od wielu lat. W tegorocznym konkursie, jako jedyna złożyła swoją ofertę, obejmując systemem państwowego ratownictwa medycznego całe województwo zachodniopomorskie.

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności