Drukuj

Dla pacjenta

Zdrowie pod kontrola, czyli dowiedz się, jak założyć Internetowe Konto Pacjenta i daj się zbadać studentom medycyny i stomatologii!

04.04.2019

W najbliższą sobotę w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy w Szczecinie Zachodniopomorski Oddział NFZ przełączy się do akcji studentów medycyny „Zdrowie pod kontrolą”.

Przy naszym stanowisku można będzie się dowiedzieć, o co chodzi z tym cyfrowym zdrowiem: e-receptą, e-skierowaniem, profilem zaufanym i Internetowym Kontem Pacjenta. Już nikt nie zaskoczy nas pytaniem: czy ktoś widział e-receptę?  Stanowisko Funduszu znajdzie się w doborowym towarzystwie studentów medycyny, którzy tego dnia zapraszają na “Zdrowie pod Kontrolą”, proponując badania, profilaktykę i pogadanki edukacyjne o zdrowiu. Akcja objęta jest patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ramach akcji proponowane są:  pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi; badanie EKG oraz konsultacje kardiologiczne; pomiar masy i składu ciała oraz konsultacje dietetyczne, dla dzieci - “Szpital Pluszowego Misia”; nauka samobadania piersi oraz profilaktyka przeciwnowotworowa; oswajanie pojęcia transplantacji, zwalczanie stereotypów na temat przeszczepień;  rejestracja potencjalnych dawców szpiku; porady i konsultacje, jak skutecznie rzucić palenie; jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy; studenci farmacji poprowadzą Misiową Aptekę , a stomatologii – zrobią przegląd uzębienia.

Celem akcji jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej.

Stanowisko ZOW NFZ czynne będzie od 10-18, natomiast studenci pozostaną dłużej - do godz. 20.00

O organizatorze:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

Link do wydarzenia: 

https://www.facebook.com/events/2339612316318292/?ti=icl

 

 

Biuro Prasowe ZOW NFZ

 

Wszystkie aktualności