Drukuj

Dla pacjenta

Dzień Poradnictwa Polsko-Niemieckiego w zakresie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

13.05.2019

Zachodniopomorski Oddział NFZ zaprasza do swojego stanowiska informacyjnego w ramach Dnia Poradnictwa Polsko-Niemieckiego, który odbędzie się w czwartek, 16 maja, w siedzibie oddziału ZUS w Szczecinie  przy ul. Matejki 22, sala 160 (II piętro) w godz. 9.00-16.00. Specjaliści z NFZ będą informować o zasadach korzystania z opieki zdrowotnej w ramach Unii Europejskiej w sytuacji ubezpieczenia poza granicami kraju zamieszkania, wymaganych formularzach i poświadczeniach. 

W ramach wydarzenia porad udzielać będą także niemieckie instytucje ubezpieczeniowe: DRV KNAPSCHAFT BAHN SEE, DRV BERLIN BRANDENBURG oraz DRV BUND. Niemieccy specjaliści wraz z tłumaczami udzielą porad w indywidualnych sprawach, takich jak dokumenty niezbędne do uzyskania niemieckiego świadczenia, warunki jego uzyskania oraz orientacyjna wysokość świadczenia emerytalnego lub rentowego.

Na konkretną godzinę spotkania z niemieckimi specjalistami należy się umówić pod numerami telefonu wskazanymi poniżej. Specjaliści z Zachodniopomorskiego Oddziału Funduszu dostępni będą przez cały czas trwania wydarzenia, tj. w godz. 9-16.    

Biuro prasowe ZOW NFZ

Plakat o wydarzeniu - pobierz pdf

 

Wszystkie aktualności