Drukuj

Dla pacjenta

Dzień Otwarty w NFZ Szczecin: dermatolog z ZCO, badanie dermatoskopem, EKUZ, IKP, poziom cukru, ciśnienie - studenci IFMSA. Sobota 25 maja, godz. 9-14. Zapraszamy!

24.05.2019

Czerniak jest obecnie najczęściej występującym nowotworem u osób w wieku 24-40 lat. W Polsce rozpoznaje się go zbyt późno, dlatego 1 na 3 pacjentów umiera z powodu tej choroby. Tymczasem wcześnie wykryty nowotwór daje 97% szans na całkowite wyleczenie. W sobotę, 25 maja, Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia organizują Dzień Otwarty w Oddziałach Wojewódzkich NFZ, poświęcony profilaktyce nowotworów skóry, szczególnie czerniaka w ramach kampanii społecznej Planuję Długie Życie.

Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia będą namawiać do kontroli znamion skórnych. To ważne, zwłaszcza przed zbliżającym się okresem wakacyjnym. Oddziały Wojewódzkie NFZ zaoferują bezpłatne i specjalistyczne badania w kierunku wykrycia nowotworów skóry oraz konsultacje z lekarzami dermatologami.

25 maja w godz. 9-14 zapraszamy do siedziby Zachodniopomorskiego Oddział NFZ w Szczecinie. Tego dnia proponujemy konsultacje ze specjalistą  dermatologiem z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Pokażemy materiały filmowe o profilaktyce czerniaka, będziemy wydawać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, pomożemy utworzyć Internetowe Konto Pacjenta za pomocą Profilu Zaufanego, studenci medycyny zbadają ciśnienie i poziom cukru. 

Spotkanie ze specjalistą w zakresie dermatologii
W godz. 9.00-12.00 pani doktor będzie  badać znamiona na skórze, udzieli porad i wskaże zalecenia. Wyświetlimy filmy i materiały edukacyjne informujące o ryzyku nadmiernego korzystania ze słońca, powiemy dlaczego nie należy bagatelizować pojawiających się na skórze znamion. Pokażemy elementy kampanii Ministerstwa Zdrowia zat. Planuję długie życie. Jej bohaterka nie korzysta z solarium, zabezpiecza skórę przed nadmiernym promieniowaniem UV, regularnie bada znamiona. Można będzie wziąć ze sobą ulotki Ministerstwa Zdrowia dotyczące m.in. profilaktyki raka skóry.

Zapraszamy po Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
EKUZ uprawnia do korzystania z opieki zdrowotnej w innych niż Polska krajach Unii Europejskiej, w sytuacjach nagłych, w zakresie niezbędnym, na zasadach obowiązujących w kraju pobytu. Wniosek o EKUZ jest do pobrania na miejscu, w Oddziale Funduszu
Zobacz więcej o EKUZ - otwórz link

Pomożemy założyć Internetowe Konto Pacjenta
W tym celu udostępnimy stanowisko do zarejestrowania Profilu Zaufanego oraz potwierdzenie PZ u pracownika Oddziału Funduszu.
Profil Zaufany to cyfrowy klucz, dzięki któremu każde z nas może szybko i bez wychodzenia z domu otworzyć drzwi do wirtualnych urzędów, by załatwić dziesiątki jak najbardziej realnych spraw. Założenie Internetowego Konta Pacjenta jest jedną z takich spraw.
Na swoim koncie w IKP zobaczymy historię korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w ramach NFZ, recepty, które wystawili nam lekarze, tu pojawią się skierowania na badania, do lekarza specjalisty i  do szpitala. Na Internetowym Koncie Pacjenta gromadzona będzie nasza cyfrowa dokumentacja medyczna. Dzięki IKP w ułamku sekundy otrzymamy na telefon komórkowy lub e-maila wypisaną przez lekarza e-receptę, nawet bez konieczności wizyty w gabinecie.
Zobacz więcej o e-receptach otwórz link

Zapewnimy pomiar ciśnienia i cukru
Nasze zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli studenci medycyny należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Polska, którzy przeprowadzą badania pozwalające kontrolować stan zdrowia: pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Studenci IFMSA-Polska  zawsze chętnie pomagają realizować programy adresowane do pacjentów, angażują się w wykonywanie badań profilaktycznych, za co pacjenci są im wdzięczni, a NFZ serdecznie dziękuje!
Zobacz jak działa IFMSA - otwórz link

Zapraszamy!

Biuro Prasowe ZOW NFZ

 Aktualizacja 28.05.2019 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie aktualności