Drukuj

Dla pacjenta

Zaćma bez limitu i kolejki. Sprawdź, gdzie można wykonać zabieg bez czekania!

17.07.2019

Od 1 kwietnia 2019 roku zabiegi usunięcia zaćmy są wolne od limitu. Oznacza to, że Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za wszystkie wykonane w tym zakresie świadczenia.

Placówki medyczne mogą tak zorganizować pracę, by przyjmować więcej pacjentów niż dotychczas, przez co czas oczekiwania na zabieg będzie krótszy. Dzięki temu pacjenci szybciej wrócą do codziennej aktywności, a komfort ich życia ulegnie znacznej poprawie.
Przy tej okazji przypominamy, że pacjent ma prawo wyboru placówki, w której chce usunąć zaćmę.

Na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ znajduje się Informator o Terminach Leczenia, z którego można się dowiedzieć, w której placówce czas oczekiwania jest najkrótszy. Po otwarciu przeglądarki, w ramce obok pytania „jakiego świadczenia szukasz?” należy wpisać słowo zaćma – wtedy pojawi się zdefiniowana nazwa zakresu: zabiegi w zakresie soczewki (zaćma). Należy wybrać nazwę województwa lub wpisać miejscowość, aby sprawdzić, gdzie czas oczekiwania, dla przepadków pilnych i stabilnych, jest najkrótszy.

 

 

Informator o Terminach Leczenia - otwórz link

W szczecińskich szpitalach: Klinicznym nr 2 na Pomorzanach, Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej, MSWiA przy Jagiellońskiej oraz w szpitalu w Stargardzie - pacjenci przyjmowani są praktycznie na bieżąco!  

Jeśli ktoś zechce skorzystać z tej wyjątkowej okazji, może bez problemu umówić się  na pierwszą kwalifikującą do zabiegu wizytę. Osoby, które mają zdiagnozowaną zaćmę i czekają na zabieg w innym szpitalu, powinny jedynie zabrać stamtąd swoje skierowanie i przekazać je do nowo wybranej placówki. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę: lekarz dokona kwalifikacji do zabiegu i ustali plan leczenia.

 

 Zapraszamy!

Wszystkie aktualności