Drukuj

Dla pacjenta

Szpital w Białogardzie wraca do powiatu - uroczyste podpisanie umowy przejęcia

30.07.2019

30 lipca 2019 roku w siedzibie Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia odbyło się podpisanie umowy cesji dotyczącej szpitala w Białogardzie, między: Cedentem, tj. Szpitalami Powiatowymi Sp. z o.o, z siedzibą w Łasku, reprezentowanymi przez Pełnomocnika Ryszarda Muca (w miejsce spółki Centrum Dializa w Białogardzie z siedzibą w Sosnowcu, z którą ZOW NFZ podpisał umowę od 01.01.2016), a Cesjonariuszem, tj. Regionalnym Centrum Medycznym w Białogardzie Sp. z o.o. reprezentowanym przez Prezesa Zygmunta Basia, za zgodą Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie, reprezentowanego przez Dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ Dariusza Ruczyńskiego.  
Obecni podczas uroczystego podpisania umowy cesji byli posłowie na Sejm: Stefan Strzałkowski oraz Czesław Hoc, a także starosta białogardzki Piotr Pakuszto i wicestarosta Sebastian Balcerzak.

Od 1 sierpnia 2019 roku, w wyniku podpisania cesji (przeniesienia umowy), szpital w Białogardzie znajduje się znowu pod zarządem powiatu – konkretnie zaś powołanej przez powiat spółki.
Umowa ZOW NFZ ze spółką Centrum Dializa w Białogardzie sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu obowiązywała od 1 stycznia 2016 roku.

Regionalne Centrum Medyczne w Białogardzie spełnia warunki udzielania świadczeń w zakontraktowanych rodzajach i zakresach, obejmujących:

 1. Leczenie szpitalne finansowane ryczałtem, realizowane w oddziałach: chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, pediatrii, położnictwa i ginekologii oraz w poradni reumatologicznej,    
 2. Świadczenia  rozliczane odrębnie, poza ryczałtem,  w ramach leczenia szpitalnego,  wykonywane na oddziałach szpitalnych: chirurgii ogólnej (wybrane procedury) oraz  położnictwa i ginekologii (porody i opieka nad noworodkiem rozliczane są zgodnie z wykonaniem)
 3. badania endoskopowe przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia),  
 4. rehabilitację leczniczą: neurologiczną dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, rehabilitację ogólnoustrojową w warunkach stacjonarnych,  w tym dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności
 5. nocną i świąteczną opiekę zdrowotną    
 6. izbę przyjęć    
 7. świadczenia w poradniach specjalistycznych (chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, położnictwa i ginekologii)
 8. fizjoterapię
 9. świadczenia w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym   
 10. poradnię zdrowia psychicznego

Umowa obowiązuje od 1 sierpnia 2019 roku.

 • Głos Koszaliński.Szpital w Białogardzie wraca do powiatu. Kontrakt z NFZ podpisany - otwórz link
 • Radio Koszalin. O sytuacji szpitala w Białogardzie - otwórz link
 • TVP3 Szczecin. Centrum Dializa zrezygnowała z prowadzenia szpitala - otwórz link
 • Radio Szczecin. Szpital w Białogardzie potrzebuje wsparcia samorządów - otwórz link
 • Radio Szczecin. Z prywatnej spółki do powiatu - otwórz link
 • TVP3 Szczecin. Umowa przejęcia szpitala w Białogardzie -  otwórz link

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności