Drukuj

Dla pacjenta

Wszystko o fizjoterapii domowej, profilaktyce a także bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi - zapraszamy do Gościna w powiecie kołobrzeskim

22.08.2019

Zachodniopomorski Oddział NFZ po raz pierwszy zakontraktował odrębny zakres świadczeń - fizjoterapię domową. Jest ona przeznaczona dla pacjentów niesamodzielnych, w ciężkich stanach chorobowych. Wyodrębnienie fizjoterapii domowej jako zakresu sprawiło, że teraz poważnie chorzy pacjenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc w warunkach domowych. Każdy z podmiotów, który ma umowę z ZOW NFZ, udziela świadczeń na terenie całego powiatu.

Aby przybliżyć pacjentom nowy zakres rehabilitacji, spółka Euro-Med - podmiot udzielający świadczeń w tym zakresie, m.in. na terenie powiatu kołobrzeskiego, zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w najbliższy piątek 23 sierpnia w godz. 9-15 w Gościnie, przy ul. Lipowej 18/2. Każdy może przyjść i zapytać, jakie są zasady rehabilitacji domowej, zapoznać się z opisem stosowanych metod kinezyterapii i fizykoterapii; przedstawiciele Euro-Medu zademonstrują aparaturę służącą do wykonywania zabiegów w warunkach domowych; odbędą się także konsultacje z fizjoterapeutą.

Zachodniopomorski OW NFZ zaprasza na godz. 11 wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące Internetowego Konta Pacjenta; elektronicznej recepty; darmowych diet dostępnych na stronie internetowej NFZ; szkodliwości cukru; badań profilaktycznych i kampanii MZ pn. Planuje długie życie.

W czasie Dnia Otwartego można będzie bezpłatnie zmierzyć poziom cukru!

 Biuro Prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności