Drukuj

Dla pacjenta

Mobilny NFZ w trasie. Stargard.

24.09.2019

Aktualizacja 24.09.2019
Bardzo udana wizyta mobilnego NFZ w Stargardzie! W ciągu kilku godzin wydaliśmy 120 Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego – przydadzą się na podróże, małe i duże, po UE! Sporo osób zainteresowało się IKP i bezpłatnymi dietami na NFZ – to jest dopiero hit!  Panie z Przychodni Medycyny Rodzinnej "EWA-LEK zmierzyły ciśnienie blisko 150 osobom – wiele z nich musi się pofatygować do lekarza rodzinnego, by się przekonać, czy wysoki poziom cukru jest incydentem, a zbyt wysokie ciśnienie - to efekt przyjazdu mobilnego NFZ:)
Starostwu i Przychodni Medycyny Rodzinnej "EWA-LEK” serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji stanowiska i przeprowadzeniu akcji!


 

Od września Zachodniopomorski OW NFZ znowu jest w trasie po województwie ze swoim mobilnym stanowiskiem. We wtorek, 24 września, w godz. 10-14 będziemy w starostwie powiatowym w Stargardzie. Zapraszamy osoby zainteresowane wyrobieniem EKUZ - Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, aktywowaniem Internetowego Konta Pacjenta, e-zdrowiem, bezpłatnymi dietami oraz TIP - całodobową informacją telefoniczną

  • EKUZ uprawnia do świadczeń opieki zdrowotnej podczas pobytu turystycznego w krajach Unii Europejskiej, w sytuacji nagłej, w zakresie niezbędnym z przyczyn medycznych, w placówkach publicznego systemu opieki zdrowotnej, na zasadach obowiązujących w kraju, w którym przebywamy.
    • Obecnie nawet do 3 lat ważny jest EKUZ wydawany osobom zatrudnionym, osobom prowadzącym pozarolniczą oraz rolniczą działalność gospodarczą, osobom pobierającym zasiłek/świadczenie przedemerytalne!
    • Ekuz ważny do 5 lat otrzymują emeryci oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia.
    • EKUZ studentów ważny jest do 18 miesięcy. 
  • Podpowiemy, co trzeba zrobić, by wyzyskać dostęp  do IKP - Internetowego Konta Pacjenta, na którym gromadzone się informacje o wypisywanych nam e-receptach, a w przyszłości znajdzie się nasza dokumentacja medyczna;
  • Powiemy o całodobowym TIP- Telefonicznej Informacji Pacjenta dostępnej pod numerem 800 190 590. Wybierając ten numer  uzyskasz informację o nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, najbliższym szpitalu, aptece, w której znajdziesz swój lek; dowiesz się, do której poradni specjalistycznej czeka się najkrócej;
  • Panie pielęgniarki z Przychodni Medycyny Rodzinnej "EWA-LEK zmierzą przy naszym stanowisku ciśnienie i zbadają poziom cukru!

Biuro prasowe ZOW NFZ

 

Wszystkie aktualności