Drukuj

Dla pacjenta

Mobilny NFZ w trasie, tym razem w Choszcznie

25.09.2019

Aktualizacja 26.09.2019

 

Media o mobilnym ZOW NFZ - otwórz link

Od września Zachodniopomorski OW NFZ kontynuuje akcję „Mobilny NFZ w trasie”. W czwartek, 26 września, w godz. 9-12 będziemy w siedzibie Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego oddział w Choszcznie przy ul. Rynek 6. Zapraszamy osoby zainteresowane wyrobieniem EKUZ - Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, potwierdzaniem Profilu Zaufanego i aktywowaniem Internetowego Konta Pacjenta, e-zdrowiem, bezpłatnymi dietami oraz TIP - całodobową informacją telefoniczną

  • EKUZ uprawnia do świadczeń opieki zdrowotnej podczas pobytu turystycznego w krajach Unii Europejskiej, w sytuacji nagłej, w zakresie niezbędnym z przyczyn medycznych, w placówkach publicznego systemu opieki zdrowotnej, na zasadach obowiązujących w kraju, w którym przebywamy.
    • Obecnie nawet do 3 lat ważny jest EKUZ wydawany osobom zatrudnionym, osobom prowadzącym pozarolniczą oraz rolniczą działalność gospodarczą, osobom pobierającym zasiłek/świadczenie przedemerytalne!
    • Ekuz ważny do 5 lat otrzymują emeryci oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia.
    • EKUZ studentów ważny jest do 18 miesięcy. 
  • Potwierdzimy Profil Zaufany niezbędny, by uzyskać dostęp  do IKP - Internetowego Konta Pacjenta, na którym gromadzone się informacje o wypisywanych nam e-receptach, a  w przyszłości znajdzie się nasza dokumentacja medyczna.
  • Powiemy o całodobowym TIP- Telefonicznej Informacji Pacjenta dostępnej pod numerem 800 190 590. Wybierając ten numer  uzyskasz informację o nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, najbliższym szpitalu, aptece, w której znajdziesz swój lek; dowiesz się, do której poradni specjalistycznej czeka się najkrócej.

Biuro prasowe ZOW NFZ

Wszystkie aktualności