Drukuj

Dla pacjenta

Mobilny NFZ w trasie - Drawsko Pomorskie

30.09.2019

Aktualizacja 03.10.2019 r.

 

 

Zachodniopomorski OW NFZ kontynuuje akcję „Mobilny NFZ w trasie”.
W środę, 02 października, w godz. 10-14 będziemy, już po raz drugi w tym sezonie, w Drawsku Pomorskim.
Tym razem zapraszamy do szpitala, czyli Drawskiego Centrum Specjalistycznego przy ul. Bolesława Chrobrego 4.

Przy naszym mobilnym stanowisku powiemy, co to jest e-zdrowie, dlaczego diety na NFZ są tak znakomite (https://diety.nfz.gov.pl), każdemu damy (za darmo!) przepisy na jeden zdrowy i pyszny dzień z dietą od NFZ.
Zapraszamy też po EKUZ -
Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Powiemy też dwóch zaufanych asystentach kazdego pacjenta: o profilu zaufanym i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta.

  • EKUZ uprawnia do świadczeń opieki zdrowotnej podczas pobytu turystycznego w krajach Unii Europejskiej, w sytuacji nagłej, w zakresie niezbędnym z przyczyn medycznych, w placówkach publicznego systemu opieki zdrowotnej, na zasadach obowiązujących w kraju, w którym przebywamy.
    • Obecnie nawet do 3 lat ważny jest EKUZ wydawany osobom zatrudnionym, osobom prowadzącym pozarolniczą oraz rolniczą działalność gospodarczą, osobom pobierającym zasiłek/świadczenie przedemerytalne!
    • Ekuz ważny do 5 lat otrzymują emeryci oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia.
    • EKUZ studentów ważny jest do 18 miesięcy. 
  • Powiemy o całodobowym TIP- Telefonicznej Informacji Pacjenta dostępnej pod numerem 800 190 590. Wybierając ten numer  uzyskasz informację o nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, najbliższym szpitalu, aptece, w której znajdziesz swój lek; dowiesz się, do której poradni specjalistycznej czeka się najkrócej.
Wszystkie aktualności