Drukuj

Dla pacjenta

Mammografia na Dzień Nauczyciela – zrób sobie prezent i zbadaj się !

11.10.2019Wpis archiwalny

Aktualizacja 12.10.2019

Prezenty z okazji Dnia Nauczyciela mogą być różne, Szpital kliniczny nr 2 na szczecińskich Pomorzanach daje mieszkankom naszego regionu w prezencie szansę na zdrowie. Szpital przypomina o profilaktycznych badaniach piersi i szczególnie serdecznie zaprasza na nie nauczycielki, proponując przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki piersi w  dowolny dzień, także w sobotę.

Rak piersi jest najczęściej występującym u kobiet nowotworem złośliwym – to około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50. roku życia. W profilaktyce nowotworów piersi bardzo ważną rolę pełnią badania przesiewowe, które pozwalają na wykrycie nowotworu we wczesnym jego stadium i wdrożenie efektywnego leczenia.

Chcąc ułatwić nauczycielkom dostęp do profilaktycznych badań piersi Zakład Diagnostyki Rentgenowskiej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie organizuje badania mammograficzne piersi skierowane do kobiet objętych programem przesiewowym finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia (50-69 lat)  i dwóch innych grup wiekowych: 40-49 lat oraz 70+. Możliwe będzie przeprowadzenie badania nawet w sobotę.
Zgłoszenia przyjmuje Szpital Kliniczny nr 2 pod adresem e-mail: rtg@spsk2-szczecin.pl Na hasło Mammografia dla nauczycielki ustalony zostanie dogodny termin. Zgłoszone panie nie muszą mieć skierowania wydanego przez lekarza specjalistę (skierowanie będzie wydawane na miejscu). Badania przeprowadzone zostaną w ustalonych wcześniej terminach – w dni powszednie (również w godzinach popołudniowych) oraz w wyznaczone soboty.

Zakres proponowanych badań otwórz pdf

Źródło: SPSK2

Wszystkie aktualności