Drukuj

Dla pacjenta

„Movember Bieg Z Wąsem” - Zachodniopomorski Oddział NFZ w Szczecinie też biegnie.

14.11.2019Wpis archiwalny

Aktualizacja 18.11.2019

Mężczyźni z naturalnymi wąsami, a kobiety z przyklejonymi - w sumie pół tysiąca biegaczy przebiegło 5 kilometrów aby przypomnieć Panom o profilaktyce w ramach akcji "Movember Bieg z Wąsem". Akcja zachęca mężczyzn do badań profilaktycznych, szczególnie w kierunku raka jądra.
Zachodniopomorski Oddział NFZ w Szczecinie reprezentowało dziewięciu śmiałków z Panem Dyrektorem na czele.

Zachodniopomorski Oddział NFZ w Szczecinie z wielką przyjemnością  informuje, że przyjął zaproszenie Stowarzyszenia Fizjosport do współpracy partnerskiej przy tworzeniu wydarzenia sportowo-edukacyjnego jakim jest „Bieg z Wąsem", który odbędzie się 17 listopada 2019 roku w Szczecinie.

Jest to bieg przełajowy oraz zawody Nordic Walking na dystansie 5 kilometrów, po ścieżkach malowniczego Parku Kasprowicza w Szczecinie. Start i Meta biegu zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie Pomnika Czynu Polaków (Trzech Orłów).

Bieg ma na celu promowanie ogólnoświatowej akcji „Movember", która polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie (nazwa jest zbitką dwóch angielskich wyrazów moustache - wąsy i november-listopad).
Jej celem jest uświadomienie społeczeństwa, szczególnie jego męskiej części, jakim problemem są nowotwory prostaty i inne rodzaje raka dotykające coraz więcej mężczyzn. Imprezie biegowej towarzyszyć będą spotkania edukacyjne i badania, które odbędą się dzień wcześniej tj. 16 listopada w C.H. Galaxy w Szczecinie.
Bieg przeznaczony jest dla wszystkich osób pełnoletnich chcących w nim wystartować, bez względu na poziom zaawansowania sportowego.

 

Wszystkie aktualności